Joanna

Swoje urodziny świętuje 1 maja. Oficjalnie ma 127 lat. Premierę miała w roku 1883 w Amsterdamie.  Jednak jej historia sięga wiele tysięcy lat wstecz. Kolorowy sztyft zawinięty w bibułę. Z początku określano ją jako stylo d'Amour, czyli kredka miłości.
Oczywiście mowa o szmince do ust. 

lipstick

Wiele lat przed oficjalną premierą kobiety również miały swoje sposoby na piękne kolorowe usta. Kleopatra żeby uzyskać czerwony kolor używała proszku z suszonych żuków lub rozgniecionych jeżyn.
Musicie przyznać, że rozgniecione jeżyny brzmią bardziej zachęcająco <3.
Na gorszy pomysł wpadła królowa Elżbieta I. W skład jej pomadki wchodził głownie wosk pszczeli i siarczek rtęci. Japonki przykładały do ust nasączoną barwnikiem bibułę. Natomiast kobiety które nie mogły używać tych metod przygryzały usta i mocno pocierały je kryształkami cukru. 


W 1770 roku parlament brytyjski wprowadził akt. Pozwalał on oskarżać kobiety które miały pomalowane usta o czary. 

witchesPomadka swoją klasę zyskała w latach 20. Największe gwiazdy światowego kina były zwolenniczkami krwistej czerwieni. 

red lipstick


PIerwszą firmą która stworzyła kampanię pt. 'Ogień i lód' była firma Revlon. Dzięki niej pomadka stała się jednym z najlepiej sprzedających się produktów na świecie. Można było ją znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety. Do lat 70. preferowane były odcienie różu, koralu i czerwieni. 

revlon

My favourite color is...


Według oficjalnych statystyk, kobiety z Nowego Jorku są zwolenniczkami klasycznej czerwieni. Panie z Londynu stawiają na pomadki w odcieniu nude, a mieszkanki Paryża zakochały się w odcieniu przydymionego różu. Rocznie na świecie sprzedaje się prawie 700 milionów szminek. Co 22 sekundy jedna z kobiet staje się szczęśliwą posiadaczką pomadki. 


The most expensive kiss...


Najdroższą szminką dostępną na rynku jest KissKiss Gold and Dimonds od Guerlain.
Jej cena to 62 tys. $
Sekret tej ceny tkwi nie w samej pomadce, a w opakowaniu. Wykonane jest z 110 gramów 18-karatowego złota i wysadzane 199 diamentami. Szminkę można personalizować, zamieszczając na opakowaniu swoje inicjały lub grawer z dowolnym cytatem. Podobno przeciętna kobieta w ciągu całego swojego życia zjada 4 kg szminki, cóż... smacznego <3 lipstick attack
lipstick attack

paul and joe

paul and joe

lipstick

Kiss <3 !